banner_tsf
banner_isbanknew
banner arzum
genclikvesporlogo
banner_tsf20yil

Kaynaklar

Şampiyona Başladı
kadinlaracilis2012 Türkiye Kadınlar Şampiyonası 29 Ocak 2012 Pazar günü saat 11.00'da Antalya-Kemer Limak Limra Otel'de başladı. 17 ilden ve KKTC'den 69 sporcunun katıldığı Türkiye Kadınlar Şampiyonası'nda bir WGM(Kadın Büyükusta), bir WIM(Kadın Uluslar arası Usta), bir WFM(Bayan FIDE Ustası) ve üç WCM(Bayan Usta Adayı) bulunuyor.

Şampiyonanın açılış konuşmasını Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Ali Nihat Yazıcı yaparken, Başkan Vekilleri Tahsin Aktar ve Murat Kul, Asbaşkan Gülkız Tulay, Yönetim Kurulu Üyeleri Aşkın Keleş, Ahmet Arda Kılıç, Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Dr. Kadri Çağlayan, Dr. Olgun Kulaç, İlhan Berik, Denetleme Kurulu Başkanı Murat Şengül hazır bulundular. Türkiye Kadınlar Şampiyonası'nın son yıllardaki seçkin sponsoru Arzum Elektrikli Ev Aletleri Sanayi ve Ticaret AŞ.'nin Ürün Yöneticisi Özer Yalçınkaya da açılışta bizlerleydi.

Açılış konuşmasında geçmiş şampiyonları sporcu ve konuklara hatırlatan Yazıcı, "kahraman" olarak nitelendirdiği eski Türkiye şampiyonlarını kürsüye davet ederek önümüzdeki yıllarda işlerinin çok daha zor olacağını, genç kuşağın kendilerine hızla yetiştiğini belirtti. Konuşmanın ardından Türkiye Satranç Federasyonu'nun değerli yönetim ve denetleme kurulu üyeleri, Arzum'dan Özer Yalçınkaya sembolik açılış hamlelerini gerçekleştirdiler.

Şampiyona boyunca tüm masalardaki maçları Türkiye Satranç Federasyonu sanal stadyumlarından canlı olarak izlemeniz mümkün. Ayrıca oynanan tüm maçların analizleri ise GM Adpian Mihalcisin, GM Georg Mohr ve FM Yakup Bayram tarafından yapılacaktır.
 
Turkish Chess Federation © 2011